• WAŻNE!!! 24 września, 1 oraz 8 października

  23 września 2017 • Arnold Pawlina OP

  +

  Z powodów logistycznych jutro, czyli 24 września, nie będziemy odprawiali Mszy św. Odprawimy ją za tydzień, 1 października, o zwykłej godzinie. Przepraszamy, że piszemy dopiero dzisiaj, ale też dzisiaj dowiedzieliśmy się o tym.

  Bardzo serdecznie chcielibyśmy zaprosić wszystkich, w imieniu własnym i Polskiej Misji Katolickiej, na  8 października do kaplicy Polskiej Misji Katolickiej w Marly. Tego dnia w kaplicy w Marly będziemy obchodzili uroczystość odpustową ku czci św. Jana Kantego, Patrona kaplicy, z tego powodu też nie będziemy odprawiali Mszy św. o godz. 17.30 w kaplicy Saint-Hyacinthe w dniu 8 października, ale będziemy razem świętowali z księżmi z Marly. Porządek uroczystości następujący: o godz. 10.30 Msza św. odpustowa w Marly, o godzinie 12.00 agapa przy kościele Christ-Roi we Fryburgu. Jeszcze raz, serdecznie wszystkich zapraszamy. 

  Przepraszamy za niedogodności

  bracia Dominikanie

 • Pierwsza Msza św. po wakacjach

  7 września 2017 • Arnold Pawlina OP

  Drodzy FriDomowicze!

  Zapraszamy na pierwszą Mszę św. po wakacjach, 10 września.

  Przypominamy, że Msze św. odprawiamy  w 2 i 4 niedzielę miesiąca o 17.30 w kaplicy Saint-Hyacinthe (Rue Botzet 8) przy klasztorze dominikanów.

  Nie odprawiamy Mszy św. w języku polskim w Boże Narodzenie i w Wielkanoc. O wszystkich pozostałych sytuacjach wyjątkowych bądź zmianach będziemy informować w ogłoszeniach niedzielnych i na stronie internetowej.

  Pozdrawiamy bardzo serdecznie

  Bracia Dominikanie

 • Grill 2017

  6 czerwca 2017 • Arnold Pawlina OP
  Grill 2017

  +

  Drodzy FriDomowicze,

  bardzo dziękujemy za szybkie wpisy na doodlu. Wygląda na to, że najbardziej pasuje nam 10 czerwca.

  Zatem chcielibyśmy wszystkich serdecznie zaprosić właśnie na ten dzień, 10 czerwca (sobota), na godzinę 16.30 do ogrodu (tym razem) Albertinum. Żeby się tam łatwo dostać, najlepiej wejść we wjazd/wejście od rue Joseph Piller – pomiędzy Biblioteką kantonalną a Foyer Beauséjour (w głębi wjazdu widać garaże), potem trzeba iść do samego końca, zgodnie z załączonymi mapkami. 

  Prosimy, żebyście zabrali  gril­lowe przy­smaki na wspólny stół, ale przede wszystkim czekamy na Was.

  Pogodna, jeśli wierzyć prognozom, ma być odpowiednia na wspólne grillowanie, ale i tak lepiej się o nią pomodlić. 

  Do zobaczenia w najbliższą sobotę

  bracia dominikanie